10. Festők Városa Hangulatfesztivál - Fesztivál nyitó ünnepség

 
 
 

 

 

 

10. FESTŐK VÁROSA HANGULATFESZTIVÁL

 

 

 

Fesztivál nyitó ünnepség

Május 27. csütörtök 19 óra

Fesztivál nyitó koncert a Kossuth téri szabadtéri színpadon

 

 
 
 festokmap2010
 
 
 
KIÁLLÍTÁSOK
KONCERTEK
EGYÉB MŰVÉSZETI PROGRAMOK
MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁSOK, CSALÁDI ÉS GYERMEK PROGRAMOK
Május 27. csütörtök
   

10.00 és 14.00 óra

"MÁS – Művészetek"
filmes program
Megyeháza Nagyterem
(Csokonai u. 3.)

 

11.00 óra

Miklós János festőművész kiállítása
Táncsics Gimnázium aula
(Szent Imre u.
felöli bejárat)

     
   

14.00 óra

ANTI-DIZÁJN kiállítás és verseny-záró program
Munkácsy Gimnázium
(Kossuth L u. 48.)

14.00 -18.00 óra

Kézműves udvar
Rippl-Rónai
Múzeum
udvara

16.00 óra

"Európa elrablása"
szabadtéri
elektrografikai kiállítás
Európa park

     

17.30 óra

"RIPPL-RÓNAI
ÉS A NABIS" kiállítás
Rippl-Rónai Múzeum
(Fő u. 10.)

     
 18.30 óra
„Vízfüggöny” szabadtéri
installációs kiállítás
Kapos Art
Képző-és Iparművészeti Egyesület
Corso Bevásárlóközpont belső udvara
19.00 óra
 
KAPOSVÁRI SZIMFONIKUS ZENEKAR FESZTIVÁLNYITÓ KONCERTJE
Kossuth tér
   
 
21.00 óra
 
TIM RISE ÉS A BALÁZS ELEMÉR QUARTET KONCERTJE
Kossuth tér
   
 
 
 
 
 
KIÁLLÍTÁSOK
KONCERTEK
EGYÉB MŰVÉSZETI PROGRAMOK
MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁSOK, CSALÁDI ÉS GYERMEK PROGRAMOK
Május 28. Péntek

10.00 óra

Alkotás-Értékteremtés
Vizuális Konferencia

Megyeháza
(Csokonai u. 3.)

"Seeing Oneself"
nemzetközi tárlat
K.B Galéria KEMK
(Bajcsy-Zs. u. 10.)

 

10.00 – 18.00 óra

Hallod Magyarország!
SINOSZ
Road Show Busz

10.00 óra

Manó Múzeum
Rippl-Rónai Múzeum,
Természettudományi
kiállítás

MŰSORVÁLTOZÁS

10.30 óra

"Túl az anyagon"
nyitott művészeti kurzusok II. Symposion
Kaposvári Egyetem Művészeti Kar
(Bajcsy-Zs. u. 10.)

   

10.00 – 18.00 óra

Kukucska Színház
Csokonai udvar
Sétáló utcaz

13.00 óra

"Loop" – vetítés a SoBaBu Vizuális Művészeti Egyesület tagjainak mozgóképes műveiből
K.B Galéria KEMK
(Bajcsy-Zs. u. 10.)
     

14.30 óra

"MÁS – Művészetek" fogyatékossággal élő képzőművészek kiállítása
Corso Bevásárlóközpont
(Áchim A. u. 4. fsz. C121)

   

14.00 – 15.30 óra

"Szabadszínpad"
fiatal tehetségek
művészeti bemutatói
Csokonai udvar

     

14.00 – 18.00 óra

Kézműves udvar
Rippl-Rónai Múzeum
udvara

     

14.00 – 19.00 óra

Bütykölde -
kreatív apróságok
műhelye
Csokonai udvar

     

15.00 – 18.00 óra

Képzőművészeti játszóház
Rippl-Rónai Múzeum,
Gönczi-termek

16.00 óra

Szabó Béla Derkovits-díjas festőművész kiállítása
Városi és Megyei Könyvtár
(Csokonai u. 2.)

 

16.30 óra

Bőhm András:
Esti rigódal című verseskötetének
bemutatója
Takáts Gyula Emlékház
(Dr. Kovács-Sebestény
Gy. u. 9.)

16.30 óra

"Pampalini Afrikában"
mesejáték a
Szeleburdi Meseszínház előadásában
Csokonai udvar

17.00 óra

Utazó Esszencia kiállítás
Együd Átrium
(Kontrássy u. 16.)

     

18.00 óra

"A két Galimberti" - művészettörténeti előadás
Rippl-Rónai Villa
(Róma-hegy 88.)

     

18.30 óra

TÓTH MENYHÉRT KIÁLLÍTÁS
Az Antal-Lusztig Gyűjtemény
kollekciója
Vaszary Képtár
(Fő u. 12.)

"Magán Gyűjtemények"
A Kilencek. képzőművészeti
társaság installációs kiállítása
Fő u. 2.

   

18.30 óra

"Cini-cini muzsika"
zenés táncos csinnadratta
a Meseszínházzal
Csokonai udvar

19.00 óra

MMIKL Vizuális Konferencia
Együd ÁMK
(Kontrássy u. 6.)

19.00 óra

 
MASZKURA ÉS A TÜCSÖKRAJ
Kossuth tér

   
 

21.00 óra

 
KAREN CARROLL WITH THE MISSISSIPPI GRAVE DIGGERS
Kossuth tér

   
   

22.00 óra

HangKép udvar I.
audiovizuális élmény,
vetítés zenére
Csokonai udvar

 
 
 
 
 
 
KIÁLLÍTÁSOK
KONCERTEK
EGYÉB MŰVÉSZETI PROGRAMOK
MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁSOK, CSALÁDI ÉS GYERMEK PROGRAMOK
Május 29. Szombat

09.30

MMIKL Vizuális Konferencia

Együd ÁMK
(Kontrássy u. 6.)

 10.00 óra

Vidám Színházi Napok– Dél-Dunántúli Drámás Találkozó

10.00

Hallod Magyarország!
SINOSZ
Road Show Busz

9.30, 10.30, 11.30 óra

Manó Múzeum
Rippl-Rónai Múzeum,
Természettudományi
kiállítás

 
 
 

10.00 – 12.00 óra

Kézműves udvar
Rippl-Rónai Múzeum
udvara

 
 
 

10.00 – 18.00 óra

Kukucska Színház
Csokonai udvar
Sétáló utca


 

 11.00 óra

Népek táncai
folk műsor
   

11.00 óra

15. Nemzetközi Miniatűr Tárlat
Megyeháza Galéria
(Csokonai u. 3.)

 11.30 – 14.00 óra

Vidám Színházi Napok
Dél-Dunántúli Drámás Találkozó
   
     

14.00 – 18.00 óra

Kézműves udvar
Rippl-Rónai Múzeum
udvara

     

14.00 – 19.00 óra

Bütykölde -
kreatív apróságok
műhelye
Csokonai udvar

   15.00 óra

„Tarka-barka dalok” a Katáng Zenekar
gyermek koncertje
 

15.00 – 17.00 óra

Apród iskola
családi program
Rippl-Rónai Múzeum
udvara

   16.30 órától

Népek táncai
folk műsor
 

17.00 – 18.30 óra

"Szabadszínpad"
fiatal tehetségek
művészeti bemutatói
Csokonai udvar

18.00 óra

Egyben
A részletek és az egész
szenvedéstörténete
Az Éneklő Akadémia
Káplán Géza, Klencsár Gábor, Lékai Sándor kiállítása
Noszlopy u.

 
18.00 óra

The ZYX Band (FIN) koncert
Helyszín: Corso Bevásárlóközpont udvara

18.00 óra

"Összhang"
látássérült művészek
koncertje
"MÁS – Művészetek"
program
Liszt Ferenc Zeneiskola
(Kossuth Lajos u. 21.)

 
 
19.00 óra
 
SZAKCSI GIPSY JAZ
Z
Kossuth tér
   
 

21.30 óra

 
PANNONIA ALLSTARS SKA ORCHESTRA
Kossuth tér

   
   

22.00 óra

HangKép udvar I. audiovizuális élmény, vetítés zenére
Csokonai udvar

 
 
 
 
 
 
KIÁLLÍTÁSOK
KONCERTEK
MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁSOK, CSALÁDI ÉS GYERMEK PROGRAMOK
Május 30. Vasárnap
     10.00 – 11.00 óra

"Cserepek nyomában" –
bepillantás a restaurátorok
munkájába
Rippl-Rónai Múzeum,
régészeti kiállítás

11.00 óra

Tárlatvezetés a
Rippl-Rónai Ödön Gyűjteményben
Horváth János Milán
művészettörténész vezetésével
Rippl-Rónai Múzeum
(Fő u. 10.)

11.00 óra

„Járd ki lábam…” az Együd Művészeti Iskola néptánc tanszakának műsora

 

   

14.00 – 16.00 óra

Családi vetélkedő
Csokonai udvar 

  15.00 óra

III. Dél-Dunántúli Regionális Néptánc Találkozó

14.00 – 19.00 óra

Bütykölde -
kreatív apróságok
műhelye
Csokonai udvar

   

16.30 óra

Gyermeknapi vigadalom
Csokonai udvar 

 

18.30 óra

KEREKES BAND
Kossuth tér

 
 

20.00 óra

OROSZ ZOLTÁN HARMONIKAMŰVÉSZ
"Balkán projekt"
Kossuth tér

 
 
22.00 óra
„Füst a szemben”
Cseh Tamás-est a kaposvári harmadéves színészhallgatók koncertje hálával, emlékül

 
 
 
KIÁLLÍTÁSOK, KÉPZŐMŰVÉSZETI PROGRAMOK
Május 27. csütörtök
Május 28. Péntek
Május 29. Szombat
Május 30. Vasárnap
 

10.00 óra

Alkotás-Értékteremtés
Vizuális Konferencia
Megyeháza (Csokonai u. 3.)

"Seeing Oneself"
nemzetközi tárlat
K.B Galéria KEMK
(Bajcsy-Zs. u. 10.)

09.30

MMIKL Vizuális Konferencia

Alkotás-Értékteremtés
Vizuális Konferencia
Együd ÁMK
(Kontrássy u. 6.)

 
 
MŰSORVÁLTOZÁS

10.30 óra

"Túl az anyagon"
nyitott művészeti kurzusok II. Symposion
Kaposvári Egyetem Művészeti Kar
(Bajcsy-Zs. u. 10.)

   

11.00 óra

Miklós János festőművész kiállítása
Táncsics Gimnázium aula
(Szent Imre u.
felöli bejárat)

 

11.00 óra

15. Nemzetközi Miniatűr Tárlat
Megyeháza Galéria
(Csokonai u. 3.)

11.00 óra

Tárlatvezetés a
Rippl-Rónai Ödön Gyűjteményben
Horváth János Milán
művészettörténész vezetésével
Rippl-Rónai Múzeum
(Fő u. 10.)

 

13.00 óra

"Loop" – vetítés a SoBaBu Vizuális Művészeti Egyesület tagjainak mozgóképes műveiből
K.B Galéria KEMK
(Bajcsy-Zs. u. 10.)

   
 

14.30 óra

"MÁS – Művészetek" fogyatékossággal élő képzőművészek kiállítása
Corso Bevásárlóközpont
(Áchim A. u. 4. fsz. C121)

   

16.00 óra

"Európa elrablása"
szabadtéri
elektrografikai kiállítás
Európa park

16.00 óra

Szabó Béla Derkovits-díjas festőművész kiállítása
Városi és Megyei Könyvtár
(Csokonai u. 2.)

   
 

17.00 óra

Utazó Esszencia kiállítás
Együd Átrium
(Kontrássy u. 6.)

   

17.30 óra

"RIPPL-RÓNAI
ÉS A NABIS" kiállítás
Rippl-Rónai Múzeum
(Fő u. 10.)

     
 

18.00 óra

"A két Galimberti" - művészettörténeti előadás
Rippl-Rónai Villa
(Róma-hegy 88.)

18.00 óra

Egyben
A részletek és az egész
szenvedéstörténete
Az Éneklő Akadémia
Káplán Géza, Klencsár Gábor, Lékai Sándor kiállítása
Noszlopy u.

 
18.30 óra
„Vízfüggöny” szabadtéri
installációs kiállítás
Kapos Art
Képző-és Iparművészeti Egyesület
Corso Bevásárlóközpont belső udvara

18.30 óra

TÓTH MENYHÉRT KIÁLLÍTÁS
Az Antal-Lusztig Gyűjtemény
kollekciója
Vaszary Képtár
(Fő u. 12.)

"Magán Gyűjtemények"
A Kilencek. képzőművészeti
társaság installációs kiállítása
Fő u. 2.

   

 

19.00 óra

MMIKL Vizuális Konferencia

Alkotás-Értékteremtés
Vizuális Konferencia
Együd ÁMK (Kontrássy u. 6.)

 

 

 

 

 
 

 
SZABADTÉRI SZÍNPADI PROGRAMOK
Tervezett helyszín: Kossuth tér, szabadtéri színpad
Május 27. csütörtök
Május 28. Péntek
Május 29. Szombat
Május 30. Vasárnap
   

10.00 óra

Vidám Színházi Napok– Dél-Dunántúli Drámás Találkozó

 
   
11.00 óra

Népek táncai
folk műsor
11.00 óra

„Járd ki lábam…” az Együd Művészeti Iskola néptánc tanszakának műsora
   
11.30 – 14.00 óra

Vidám Színházi Napok
Dél-Dunántúli Drámás Találkozó
 
   
15.00 óra

„Tarka-barka dalok” a Katáng Zenekar
gyermek koncertje
15.00 óra

III. Dél-Dunántúli Regionális Néptánc Találkozó
    16.30 órától

Népek táncai
folk műsor
 

18.00 óra

a CARBOVARIS Együttes, Budapest/Kaposvár
Schenker Band, Kaposvár

Helyszín: Corso bevásárlóközpont udvara

 
18.00 óra

The ZYX Band (FIN) koncert
Helyszín: Corso Bevásárlóközpont udvara
 
19.00 óra

KAPOSVÁRI SZIMFONIKUS ZENEKAR FESZTIVÁLNYITÓ KONCERTJE

19.00 óra

MASZKURA ÉS A TÜCSÖKRAJ

19.00 óra

SZAKCSI GIPSY JAZZ

18.30 óra

KEREKES BAND

21.00 óra

TIM RISE ÉS A BALÁZS ELEMÉR QUARTET KONCERTJE

21.00 óra

KAREN CARROLL WITH THE MISSISSIPPI GRAVE DIGGERS

21.30 óra

PANNONIA ALLSTARS SKA ORCHESTRA

20.00 óra

OROSZ ZOLTÁN HARMONIKAMŰVÉSZ
"Balkán projekt"

     
22.00 óra
„Füst a szemben”
Cseh Tamás-est a kaposvári harmadéves színészhallgatók koncertje hálával, emlékül

 

 

 

 

 

 
EGYÉB MŰVÉSZETI PROGRAMOK
Május 27. csütörtök
Május 28. Péntek
Május 29. szombat

10.00 és 14.00 óra

"MÁS – Művészetek"
filmes program
Megyeháza Nagyterem
(Csokonai u. 3.)

10.00 – 18.00 óra

Hallod Magyarország!
SINOSZ
Road Show Busz

10.00 – 18.00 óra

Hallod Magyarország!
SINOSZ
Road Show Busz

14.00 óra

ANTI-DIZÁJN kiállítás és verseny-záró program
Munkácsy Gimnázium
(Kossuth L u. 48.)

   
 

16.30 óra

Bőhm András:
Esti rigódal című verseskötetének
bemutatója
Takáts Gyula Emlékház
(Dr. Kovács-Sebestény
Gy. u. 9.)

 
   

18.00 óra

"Összhang"
látássérült művészek
koncertje
"MÁS – Művészetek"
program
Liszt Ferenc Zeneiskola
(Kossuth Lajos u. 21.)

 

22.00 óra

HangKép udvar I.
audiovizuális élmény,
vetítés zenére
Csokonai udvar

22.00 óra

HangKép udvar I. audiovizuális élmény, vetítés zenére
Csokonai udvar

 
 
MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZÁSOK, CSALÁDI ÉS GYERMEK PROGRAMOK
Május 27. csütörtök
Május 28. Péntek
Május 29. Szombat
Május 30. Vasárnap
 

10.00 óra

Manó Múzeum
Rippl-Rónai Múzeum,
Természettudományi
kiállítás

9.30, 10.30, 11.30 óra

Manó Múzeum
Rippl-Rónai Múzeum,
Természettudományi
kiállítás

10.00 – 11.00 óra

"Cserepek nyomában" –
bepillantás a restaurátorok
munkájába
Rippl-Rónai Múzeum,
régészeti kiállítás

 

10.00 – 18.00 óra

Kukucska Színház
Csokonai udvar
Sétáló utcaz

10.00 – 12.00 óra

Kézműves udvar
Rippl-Rónai Múzeum
udvara

 
   

10.00 – 18.00 óra

Kukucska Színház
Csokonai udvar
Sétáló utca

 

14.00 -18.00 óra

Kézműves udvar
Rippl-Rónai
Múzeum
udvara

14.00 – 15.30 óra

"Szabadszínpad"
fiatal tehetségek
művészeti bemutatói
Csokonai udvar

14.00 – 18.00 óra

Kézműves udvar
Rippl-Rónai Múzeum
udvara

14.00 – 16.00 óra

Családi vetélkedő
Csokonai udvar

 

14.00 – 18.00 óra

Kézműves udvar
Rippl-Rónai Múzeum
udvara

14.00 – 19.00 óra

Bütykölde -
kreatív apróságok
műhelye
Csokonai udvar

14.00 – 19.00 óra

Bütykölde -
kreatív apróságok
műhelye
Csokonai udvar

 

14.00 – 19.00 óra

Bütykölde -
kreatív apróságok
műhelye
Csokonai udvar

   
 

15.00 – 18.00 óra

Képzőművészeti játszóház
Rippl-Rónai Múzeum,
Gönczi-termek

15.00 – 17.00 óra

Apród iskola
családi program
Rippl-Rónai Múzeum
udvara

 
 

16.30 óra

"Pampalini Afrikában"
mesejáték a
Szeleburdi Meseszínház előadásában
Csokonai udvar

 

16.30 óra

Gyermeknapi vigadalom
Csokonai udvar 

   

17.00 – 18.30 óra

"Szabadszínpad"
fiatal tehetségek
művészeti bemutatói
Csokonai udvar

 
 

18.30 óra

"Cini-cini muzsika"
zenés táncos csinnadratta
a Meseszínházzal
Csokonai udvar

   
 
 hangkepweb2010